0532 170 21 69

info@bigbilisim.com

Tanıtım Yazısı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Tanıtım Yazısı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Tanıtım yazısı SEO konusunda sıralamada yükselmek, hitlenmek ve otorite kazanmak için gerekli olan yöntemlerden bir tanesidir. Web sitesi kurdunuz içerikleri girmeye başladınız fakat sıralamada yükselemiyorsunuz. O zaman ne olacak? Tanıtım yazısı al, link satın al gibi laflar ve ya bu gibi yazılar okumaya başlayacaksınız. Tabi ki bunlar tek başına yeterli değil ama kısmen doğru olduğunu da söylemeden edemeyeceğim.

Tanıtım Yazısı Nedir ?

Tanıtım yazısı tanıtacağınız sitenin, firmanın, konunun bir açıklaması bir referansı olarak nitelendirilir. Tanıtım yazısı bir başka deyişle tanıtımı yapılan sitenin reklamıdır. Başka sitelerde bu tanıtım yazısı yayınlanarak hem SEO konusunda ilerleme kat edilmeye başlanır hem de reklamınız başka sitelerde kalıcı halde bulundurulur. Bu iyi bir şeydir. Ama iyi bir şey olarak da şunu unutmamak lazım ki her şeyin fazlası zarardır.

Tanıtım Yazılarının Etkisi

Tanıtım yazılarının etkisi oldukça fazladır. Fakat bunu nasıl nitelendirmemiz gerekiyor diye bir düşünelim. Tanıtım yazısı nasıl sitelerde yayınlanmalı? Örnek verecek olursak çeşitli platformlarda sadece tanıtım yazısı satışı için kullanılan siteler var o sitelerden tanıtım almanız sizi çok fazla olumlu etkilemeyecektir aksine olumsuz bile etkileyebilir. Tanıtım yazınızın yayınlanacağı site otoriter bir site olmalıdır. İyi siteden alınan bir yazı mutlaka size olumlu dönüş sağlayacaktır.

Tanıtım yazısının etkisine gelince de 10 tane tanıtım yazısı aldınız hiçbir işe yaramadı ve sonra tanıtım yazıları bir işe yaramıyor. Bu tanıtımların SEO üzerinde etkisi yok demeyin. Tanıtım yazısı çalışması yaparken en önce süreklilik ön planda olmalıdır. Mesela nasıl? Ayda 20 adet tanıtım yazısı alacağımızı varsayalım bunu bir günde değilde 30 güne bölerek almak daha büyük etki yaratır. O yüzden çalışmanızı stratejisi de çok önemlidir.

Tanıtım Yazılarını Hangi Sitelerden Almalıyım?

Tanıtım yazısını hangi sitelerden almalıyım sorusunun cevabı aslında çok basit. Ama basit olsa da bilmek gerekiyor. Şimdi bizim sitemiz güzellik, bakım, makyaj içerikli bir kadın sitesi olsun. Biz bu siteye çalışma yaparken gidip video sitelerinden tanıtım alırsak olmaz. Sektörlerin aynı ve benzer olduğu sitelerden almalıyız. Yani bizim konumuza en yakın sitelerden almalıyız. Magazin siteleri, kadın siteleri, güzellik siteleri, doğal güzellik siteleri gibi benzer içeriklere sahip sitelerden tanıtım almalıyız ki SEO çalışmasının doğallığı bozulmasın her şey doğal ve daha etkili olsun. Buradaki amacımız en düşük maliyet ve en kısa yolla en büyük etkiyi yakalamak.

Paylaş
No Comments

Yorum Yazın

instagram takipçi satın al bitcoin casino no deposit bonus