0532 170 21 69

info@bigbilisim.com

Sosyal Medyanın SEO Üzerindeki Etkisi

Sosyal Medyanın SEO Üzerindeki Etkisi

Sosyal Medya ve SEO İlişkisi

Sosyal medya SEO için en güçlü silahlardan biri haline geldi. Sosyal medyayı etkin kullanan ve sosyal medya kaynaklı hit elde eden siteler sıralamada da yükselmeye başlıyor. Tüm haber sitelerinin hit çekmek amaçlı yaptığı çeşitli sosyal medya çalışmaları aslında sosyal medya çalışması adı altında SEO çalışmasıdır da diyebiliriz. Önceden sosyal imlemenin sosyal medyadan daha güçlü olduğu düşünülürken şimdi tam tersine dönmüş durumda.

Sosyal Medya ile Nasıl SEO Yapılır?

Sosyal Medya ile SEO yapabilmeniz için kaliteli ve ilgi çekici içeriklere sahip olmanız gerekmektedir. Sosyal Medya’dan sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz. Ama sadece ziyaretçi çekmekle bitmiyor. Sosyal Medya büyük bir pazar ve bu pazarda SEO payı da çok büyük.

Sosyal Medya Hitiyle Başarılı Olma

Sosyal Medya üzerinden sitemize SEO yapabiliriz ve yaptığımız bu çalışmada başarılı olmak için ne yapmalıyız? Başarılı olabilmemiz için yukarıda da bahsettiğimiz gibi kaliteli içeriğe sahip olmanız gerekmektedir.

Sosyal Medyadan hiti çekeceksiniz fakat çektiğiniz kişiler sitenizi beğenmeli ve sitenizde vakit geçirmelidir. Sitenizde başka bağlantılara tıklamalıdır. Sitede kalma oranı yüksek olmalıdır ki farklı İP’den gelen kişiler sitenin otoritesini arttırsın. Tüm bunların olduğunu varsayarsak sitede kalma süresi artacak ve google bunu fark edecektir böylece sıralamada yükselmeye başlarsınız.

Sosyal Medya Destekli SEO Çalışmasına Nasıl Başlayacağız?

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya destekli seo çalışmasına başlamanız için sağlam sosyal medya hesaplarınız olmalıdır. Facebook, twitter, instagram gibi platformlardan sponsorlu gönderi şeklinde kendi reklamınızı, içeriğinizi öne çıkarmak gibi reklam türlerini tavsiye ediyoruz. Bunu istikrarlı bir şekilde devam ettirdiğiniz sürece hem site hiti artacak hem de sıralamada yükselme sağlayacaksınız.

No Comments

Yorum Yazın

instagram takipçi satın al bitcoin casino no deposit bonus