0532 170 21 69

info@bigbilisim.com

Önemli SEO Araçları ve SEO Analizi

Önemli SEO Araçları ve SEO Analizi

Merhaba, bu yazımızda SEO Araçlarından bahsedeceğiz. En kapsamlı ve iyi sonuç veren SEO analiz araçlarından genel olarak bahsedeceğiz.

r10 SEO Analiz

R10 webmaster forumunun benim de beğendiğim hem sıra bulucusu hem de seo analiz bölümü gerçekten çok iyi. Wmaracı analiz bölümünü geçmiş durumda. Sıra sorgu hakkı da mevcut. Dilediğiniz sitenin geniş kapsamlı analizini analiz.r10.net adresine girerek görebilirsiniz.

Site : analiz.r10.net

Wmaracı Analiz

R10’un yenin analiz bölümüne göre bir kaç gömlek altta kalmış olsa da yine çok kullanılan bölümlerden bir tanesi. Sitenizin SEO analizini başlıklarınızın uzunluklarını, anahtar kelimelerinizi görebileceğiniz paneldir.

Site: wmaraci.com

Bunlar genel SEO analizi yapabileceğiniz sitelerdir. Gelelim yerli olmayan analiz araçlarına.

Metaforensics

Metaforensics site içi SEO analizi için güzel bir analiz sitelerinden bir tanesidir. http durumu, site içi ve site dışı link sayısı başta olmak üzere bir çok analizi yapabileceğiniz bir sistemdir.

Site : metaforensics.io

Eranker seo audit

Site içi hatalarınızı giderebilmeniz için analiz hizmeti vermekte olan kaliteli sitelerden bir tanesi. İyi bir analiz altyapısına sahip olan Eranker seo audit sitesi ile site içi hataları giderebilirsiniz.

Site : www.eranker.com

Pagespeedalarm

Pagespeedalarm.com sayesinde site hızınızdaki dalgalanmaları görebilirsiniz. Daima sitenizi takip edebilirsiniz.

Site : pagespeedalarm.com

Ahrefs

SEO Araçları arasında en çok kullanılan backlink kontrolünü ve rakip analizini yapmakta en çok işimize yarayan analiz sitesidir. Ahrefs en hızlı şekilde linkleri tespit eden ve linklerin görünmesini sağlayan backlink analizi için en faydalı sitedir.

Site : ahrefs.com

MajesticSEO

Ahrefs benzeri SEO Araçları kategorisinde iyi bir alt yapıya sahip olan backlink kontrolünü sağlayan sitedir. Ahrefs kadar iyi olmasa da ahrefsten sonra backlink kontrolünde en iyi backlink kontrol sitesi diyebiliriz.

Site : majestic.com

MOZ

Moz yüzbinlerce site üzerinde yapmış olduğu çalışmalar sonucunda bir spam score algoritması geliştirdi. Siteler yapmış olduğu çalışmalara MOZ üzerindeki spam score bakmaktadırlar. Güzel bir altyapıya sahip olan ve gerçek anlamda DA – PA bilgisi veren sistem oldukça güzel bir sistemdir. Google Chrome için de eklentisi bulunmaktadır.

Site : moz.com

3 Comments
 • Ayal61
  28 Şubat 2016-15:47

  Değerli bilgileriniz için teşekkürler hocam.

 • Erdoğan
  2 Mart 2016-21:48

  Sağolun hocam ben de bu araçların hangisinin ne işe yaradığını merak ediyordum.

 • Onder Turan
  15 Nisan 2016-14:53

  Çok güzel bir yazı olmuş eline sağlık

Yorum Yazın

instagram takipçi satın al bitcoin casino no deposit bonus