0532 170 21 69

info@bigbilisim.com

Local SEO – Yerel SEO Nedir?

Local SEO – Yerel SEO Nedir?

Local SEO – Yerel SEO kavramlarından bahsedeceğiz. Local seo bir diğer deyim ile bölgesel seo olarak da adlandırılır. Bölgesel seo algoritmanın konum ve bölgesel isimlere ait başlıklara göre ayrım halidir.

Local seo nedir?

Local seo bölgesel arama sonucudur. Örnek verecek olursak ”istanbul catering firması” diye bir arama yaptık bunun sadece İstanbul ilinde olanları için sonuçlar ortaya çıkacaktır. Onun haricinde ise konum belirterek yapılan aramada sadece ”catering firması” diye yazarsanız yine local algoritma devreye girecek ve bulunduğumuz bölgedeki arama sonuçlarını bize listeleyecektir. Sizin bulunduğunuz bölgeyi google tespit edip otomatik olarak bulunduğunuz bölgeye yakın sonuçları listeleyecektir. Bu çalışmada da önemli olan nokta Google Bussines ile harita oluşturup kayıt gerçekleştirmektir. Böylece arama sonuçlarında bölgenize yakın sonuçlar çıkacaktır.

local-seo-nedir

 

Fotoğrafta da görüldüğü gibi arama sonuçlarında Google Bussines çıkıyor ve benim bulunduğum bölgeye en yakın catering firmalarını listeliyor. Bu local seo demektir. Bu yazımızda Local SEO’nun ne olduğundan bahsettik. Bir sonraki yazımız olan Local Seo Nasıl Yapılır? yazısını bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

No Comments

Yorum Yazın

instagram takipçi satın al bitcoin casino no deposit bonus