0532 170 21 69

info@bigbilisim.com

Local SEO – Yerel SEO Nasıl Yapılır?

Local SEO – Yerel SEO Nasıl Yapılır?

Bugün Local SEO‘nun nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Çok zor olmamakla birlikte site içinde ve site dışında yapılması gereken ufak rütuşlardan bahsedeceğiz. Bölgesel olarak arama sonuçlarında nasıl üst sıralarda yer alabiliriz ona bakacağız.

local-seo-yapmak

Site içi local seo

Local SEO İçin Site İçi Yapılması Gerekenler

Local seo için site içerisinde yapmamız gereken bazı noktalar vardır. Site içerisinde başlık – açıklama, içerik ve içerik anahtar kelimeleri olarak bölge ve local kelimeler geçirmeliyiz. Google tam olarak algoritma içerisine katabilmesi için bizi anahtar kelime yoğunluğumuzu belirleyebilmeli. Google’nin anahtar kelime yoğunluğumuzu belirleyebilecek derecede bu yoğunluğu tutturmalıyız. Bu yoğunlu ve meta size büyük bir artı avantaj sağlayacaktır. Onun haricinde ise Google Bussines’e sitemizi ekleyerek konum belirteceğiz.

Site Dışı Local SEO

Site dışı local seo için neler yapabiliriz bir de site dışından bakalım. Site dışından alınan tanıtım ve linklerin bölgesel arama sonuçlarında hızla yükselebilmesi için bulunduğu lokasyondan alım yapması daha sağlıklı ve çok daha yararlı olacaktır. Mesela anahtar kelimemiz “Antalya meşhur piyazcı” olsun. Bu kelimede site içi local seo yaptıktan sonra, site dışında ise Antalya’nın yerel haber sitelerinden, Antalya kaynaklı ve lokasyonlu sitelerden tanıtım ve link almak Antalya için arama sonuçlarında sizleri yukarı çıkaracaktır.

İçerik Bazlı Local SEO

İçerik bazlı local seo olarak bahsedecek olursak, anahtar kelime ve başlık yoğunluklu çalışma yapmalıyız. Sitemizde yayınladığımız içeriklerin başlıklarında local isimler yer almalıdır. Örnek verecek olursak “Antalya meşhur piyazcı” anahtar kelimemiz diyelim. Yayınlayacağımız içeriklerdeki başlıklar şu şekilde olmalıdır.

“Antalya İlinin Meşhur Piyazcısı”
“Antalya’da Meşhur Piyaz Evi”
“Antalya Piyazı Nedir”
“Antalya’da Neden Piyaz Meşhur”
“Antalya Meşhur Piyazının Tarihi”
“Antalya Yöresinin Meşhur Piyaz Çeşitleri”
“Meşhur Antalya Piyaz Tarifi”

Bu şekilde listeyi uzatarak istediğiniz kadar türetebilirsiniz. Bu şekilde içerik girmeye devam edin ve diğer dediklerimi de harfi harfine uygulayın zamanla istediğiniz bölgede istediğiniz kelimede nasıl yükseldiğinizi göreceksiniz. Diğer yazımız olan Local SEO Nedir? başlıklı yazımızı da Local SEO nedir bilmeyenler için yazmıştık dileyen bağlantıya tıklayarak ilgili konuyu okuyabilir.

1 Comment
  • seslichat
    11 Ekim 2016-18:20

    Hocam yazdığınız yazıları takip ediyorum ve çok hoş bir şekil dede okuyorum bilgilerden dolayı teşekür ederim.

Yorum Yazın

instagram takipçi satın al bitcoin casino no deposit bonus