0532 170 21 69

info@bigbilisim.com

Hitli Site Nasıl Yapılır?

Hitli Site Nasıl Yapılır?

Hitli bir site nasıl yapabiliriz? internet üzerinde bir çok kişinin istediği ve ufak bir kısmın sahip olduğu durum. Hitli site yapmak için bazı şeyleri göze almalıyız. Mesela sabır, mesela çok çalışmak, mesela uzun vadeli düşünmek gibi bu listeyi uzatabiliriz.

Hitli Bir Site İçin Ne Yapmalıyız?

Hitli bir siteye sahip olmak için sıfırdan başlayacaksak eğer öncelikle doğru sektör için karar vermeliyiz. Hitli site yapmak ve günde yüzbinlerce ziyaretçiyi sitemizde ağırlamak için özverili ve uzun soluklu bir çalışma yapmalıyız. Evet şimdi bunu nasıl yapacağız adım adım anlatıyoruz.

Hitli Site Yapmak İçin Önce Hedef Belirleyelim

Örnek verecek olursak en çok hit alan ve en çok rekabete sahip olan haber sektörünü seçelim. Bir haber sitesi açıyoruz ve bunu hitli bir site haline getiriyoruz. Hadi başlayalım! Sitemizi açtık ve tüm ayarlarını yaptık. İç SEO ayarlarını en iyi seviyede yapalım. Site içi seo hakkında bilgi vermiştik oraya bakarak aklınızda bir şeyler belirebilir. Site içi seo makalemizi okuyun! Tüm bunlardan önce hedeflerimizi belirleyelim. Hedef belirlemeye gelecek olursak da mesela biz hukuk haberleri yoğunluklu çalışmak istiyoruz ya da magazin haberleri yoğunluklu çalışmak istiyoruz tarzında bir hedef belirleyelim.

Hedefler belirlendi ve site içi seo tamamlandı artık haber girişlerine başlayabiliriz. Günde 10-20-30 ne kadar çok o kadar iyi özgün haberler giriyoruz. Kesinlikle kopya içerik kullanmıyoruz. Böylece devam ediyoruz ve bunu sürekli yapıyoruz. Sosyal Medya hesaplarımız var ve bunlara organik, takipleşme veya takibe-takip şeklinde takipçi kasıyoruz.Sosyal medyada paylaşımlar yapıyoruz. Gerekirse takipçi satın alıyoruz. Sosyal medya üzerinden sitemizin en iyi derecede reklamını yapıyoruz. Bu şekilde durmaksızın devam ediyoruz!

Site Hitine ve Genel Duruma Bakış

Sitemizi açtık, haberlerimizi girmeye başladık. Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanıyoruz. Her şey güzel fakat bir eksik var. Bu eksik ise haberlerimizin index aldıktan sonra Google’da 3. sayfada çıkması. Hitimiz var ama yetersiz. Ne yapmamız gerekiyor? Burada anasayfamızın otoritesinin düşük olması ve haliyle index alan konuların – haberlerin 2.-3. sayfalardan sıralamaya girmesidir sorun. Yapmamız gerekene gelirsek SEO yapmamız gerekiyor. İşte tam da burada SEO’nun önemi ortaya çıkıyor. Sitemizin otoritesi ve anasayfası SEO yönünden ne kadar güçlü olursa sitemizden paylaştığımız haberler o kadar üst sıralardan sıralamaya giriş yapacaktır. Sitemizin anasayfasına ve kategorilerimize mesela kategorimiz ”dizi haberleri” kategorisine çalışmalar yapmaya başlamalıyız. SEO nedir, nasıl yapılır? yazımızı okuyarak SEO hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz ve bu noktadan sonra neler yapmanız gerektiğini kestirebilirsiniz.

SEO Hakkında Daha Çok Bilgi İçin : www.bigbilisim.com/category/seo-blog/

NOT : Bu hitlendirme çalışması tarafımızca denenmiş ve %90 oranında başarıya ulaşmıştır. Anlatımı birazcık özet şekilde gerçekleştirdik çünkü uzun uzun anlatmaya kalkarsak ne sayfa yeter ona ne de başka bir şey. Siteyi açarken webmaster tools kaydının yapılması gibi yerlere değinmedik ve üstü kapalı bir anlatım yaptık. Dileyen olursa yorum yapabilir ve aklına takılan tüm soru işaretlerini konu altında  sorabilir. Biz de değerlendirerek cevaplandırırız. Yazılarımız devam edecek Big Bilişim olarak bizi takip edebilirsiniz.

No Comments

Yorum Yazın

instagram takipçi satın al bitcoin casino no deposit bonus