0532 170 21 69

info@bigbilisim.com

h1 – h2 Nasıl Kullanılır?

h1 – h2 Nasıl Kullanılır?

h1 ve h2 tagı nedir? Bu başlık tagları nasıl kullanılmalıdır? Başlık tagları SEO için neden önemlidir? Başlık ve etiket uyumu nedir ? 1 sayfada kaç tane h1 kaç tane h2 tagı kullanmalıyız. Bu başlık taglarının önemlerini ve nasıl kullanılması gerektiğini anlatacağız. Başlıklarımızı kullanırken dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir? Bunlara kısaca değineceğiz herkese bilgi edindirmeye çalışacağız. Konumuza geçiş yapalım.

h1 Başlık Tagı Nedir?

h1 başlık tagı bir sayfada bir kere kullanmanız gereken başlık tagıdır. Mesela bizim bu konumuzun başlığı “h1-h2 Nasıl Kullanılır?” başlığıdır. Bu yazımızda bizim h1 tagımız işte bu başlıktır. h2 tagımız ise onun alt başlığı olmak zorundadır. Her zaman h1 bir sayfada yalnızca 1 defa kullanılmalıdır. h2 tagı 4 adet, h3 tagı da 4 adet olacak şekilde kullanılmalıdır. Bu taglar <h1>….</h1> şeklinde yazılmıştır ve gerçekten çok önemlidir. Google title ve h1-h2-h3 taglarına özellikle ilgi gösterdiği için içerik SEO’su burada ortaya çıkar.

h1-h2-h3 Başlıkları Nasıl Kullanılmalıdır?

Bu başlıklar anahtar kelimeyi içerecek şekilde verdiğimiz sayılarda kullanılmalıdır. Çok uzun olmamalıdır. Mümkünse en fazla 70 karakter olacak şekilde yazılmalıdır. Ama unutulmamalıdır ki bir yazı içerisinde kullanılırken tag sayısına dikkat edilmelidir.

h1-h2 Başlıklarının Önemi

Bu başlıklar SEO açısından kesinlikle kullanılması gereken başlıklardır. Bunlar kişilere boş işmiş gibi gelebilir ama kesinlikle kullanılması gerekmektedir. GoogleBot’un sitenizin içeriğini tam anlamıyla anlayabilmesi ve anahtar kelimelerinizle türetilmiş h1-h2 taglarına göre Google sıralamasına koymasında büyük rol oynamaktadır. h1-h2 taglarının google sıralamasına ve arama sonuçlarındaki türev kelimelerde de çıkmasına olanak sağladığını söyleyebiliriz.

No Comments

Yorum Yazın

instagram takipçi satın al bitcoin casino no deposit bonus