0532 170 21 69

info@bigbilisim.com

Güncel Site içi ve Site Dışı SEO Teknikleri

Güncel Site içi ve Site Dışı SEO Teknikleri

Güncel site içi ve site dışı seo teknikleri adlı makalemizde tekrar buluşuyoruz. 2016 yılında neler oluyor ve neler değişiyor. SEO sektörü git gide büyümeye başlıyor fakat doğal olmayan çalışmalar da bir bir çöplük gibi spam uçurumundan yuvarlanıyor. Güncel olarak site içi seo teknikleri ve site dışı seo tekniklerini bu yazımızda sizler ile paylaşacağız.

Site İçi SEO (ON PAGE SEO) Teknikleri

1 – Kaliteli özgün içerik (kullanıcı odaklı) bilgi vermelisiniz içeriğinizi okuyan kullanıcı sitenizde kalmalı. İçeriklerinizi görseller ile çok boğmadan süslemelisiniz.

2 – Site içi linkleme yapmalısınız. Site içi linkleme ile beslemek istediğiniz içerikleri ve alakalı içerikleri birbirine bağlamalısınız.

3 – Anahtar kelime yoğunluğu belirlemelisiniz. İçerikleriniz içerisinde ağır basan bir anahtar kelime yoğunluğu belirlemelisiniz.

4 – Tag kullanımını gerçekleştiriniz. Başlığınız h1 alt başlıklarınızı da h2 olarak devam ettirmelisiniz. Bu taglara da anahtar kelime bazlı başlıklar girmelisiniz.

5 – Sitenizden farklı sitelere bağlantı vermelisiniz. Hep bana hep bana değil bazen başka siteler de köprü kurmalısınız.

6 – Site hızınız daima iyi olmalı. Site hızınız ve pagespeed hızınız daima yüksek olmalıdır. Siteniz ne kadar hızlı yüklenirse sitenizde kalma oranı da o kadar artacaktır.

7 – Sosyal medya ile sitenizi entegrasyonlu hale getirin ve sosyal medyada içeriklerinizi paylaşın.

Site İçi SEO Teknikleri

Site Dışı SEO (OFF PAGE SEO) Teknikleri

1 – Sosyal medyanın gücünü kullanın. Facebook gibi platformlarda ücretli reklam yapın ve sitenize ziyaretçi çekin.

2 – Bloglara ve haber sitelerine kendi hakkınızda makaleler yazdırın.

3 – Alakalı sektörel sitelerden link alımı yapın. (Abartmadan azar azar) Ayda 5-10 tane alabilirsiniz.

4 – Sürekli bir şekilde tanıtım ve link alımlarınızı devam ettirin. Blog ve yorum backlinkler edinin.

5 – Sürekli dofollow değil nofollow linkler edinmeye de çalışın.

Site Dışı SEO Teknikleri

NOT : Site dışı SEO Teknikleri hakkında kısa bir not düşmek istiyorum. Ana kelimenize çalışma yaparken marka isminize link ve tanıtım almayı yoğunlaştırın. Mesela siteniz www.bigbilisim.com ise bigbilisim.com, bigbilisim, big bilişim, Big Bilişim, Big Bilişim SEO Danışmanlığı gibi linklemenizi yapın. Site içi seo teknikleri ve site dışı seo tekniklerini bu şekilde uygularsanız zamanla doğal ve kalıcı bir şekilde başarıya ulaşacaksınızdır.

No Comments

Yorum Yazın

instagram takipçi satın al bitcoin casino no deposit bonus