0532 170 21 69

info@bigbilisim.com

Google’da İlk Sayfaya Gelmek İçin İpucu ve Öneriler

Google’da İlk Sayfaya Gelmek İçin İpucu ve Öneriler

SEO üzerine bir çok öneri ve bir çok ipucunu derleyerek bu yazımızda sizlere ilk sayfaya gelmek için öneriler ve ipuçları vereceğiz. İlk sayfaya gelmek sandığınız kadar zor değil tek önemli olan birazcık bilgi, birazcık ilgi ve birazcıkta sabır gerektiren bir durum. Onun haricinde pek bir şey yok. Web siteniz var ve geliştirmek istiyorsanız bu bilgiler çok işinize yarayacak. Web sitesi olmayanlar ve ya açmayı düşünenler içinse işe bilgili bir şekilde başlamanızı sağlayacak.

Başlık – Anahtar Kelime Optimizasyonu

Başlıklarınızın İçerisinde Anahtar Kelimelerinizi Mutlaka Geçirin!

Anahtar kelime kullanımını aşırıya kaçmadan yapın. Mesela başlığımız ”Google’da İlk Sayfaya Gelmek İçin İpucu ve Öneriler” olsun burdaki anahtar kelimemiz Google’da ilk sayfaya gelmek buna uygun şekillerde ve doğal bir biçimde hepsi birbirinin aynısı olmamak kaydıyla anahtar kelime türevleştirin.

Alt Başlıkları Kullanın

Sitenizde alt başlıkları mutlaka kullanmalısınız. İlk başlık <h1>…</h1> arasına yazılacak ve h1 başlığı yani heading 1 ( başlık 1) bir yazıda 1 defa kullanılmalıdır. Alt başlıklar ise h2 – h3 – h4 şeklinde gidiyor. Mutlaka anahtar kelimenizle alakalı başlıklar şeklinde yazı içerisinde alt başlıklar kullanmalısınız.

Backlink Alma Yöntemleri

Kaliteli ve Farklı İplerden Backlinkler Edinin

Backlink ile yükselmek için tanıtım ve link alacağınız siteleri iyi seçmelisiniz. Backlink alacağınız sitelerin değerlerine bakmalısınız ve değerleri yüksek olan yani kaliteye sahip olan sitelerden backlink alımı gerçekleştirmelisiniz. Nasıl mı? Örnek verecek olursak bir site düşünün footer linklerle birlikte 50.000 backlinki var fakat bu backlinklerin geldiği referans domain sayısı sadece 30 tane sizce bu site başarılı bir site mi? Tabi ki hayır başarılı bir site olmanız için referans domain sayınızın olabildiğince fazla olması gerekiyor. Çünkü başlıkta da belirttiğimiz gibi ne kadar çeşitli ve kaliteli backlink o kadar çok başarı.

Kısaca belirtmek gerekirse bir siteden 10 tane backlink alacağınıza 10 faklı siteden 1’er tane backlink almanız daha yararlı olacaktır.

Rakip Backlink ve İçerik Analizi

Rakiplerinizin Hem Backlinklerini Hem de İçeriklerini Takip Edin

Rakiplerinizin içeriklerini takip edin ve ne sıklıkla içerik yayınladıklarına bakın. Siz daha güncel ve daha özgün olun. Onların içerik ve başlıklarına dikkat edin. Rakiplerinizin backlink analizini yapın ve ona göre bir yol haritası çıkartın.

Kendinizden Bahsettirin

Doğal Bir Şekilde Hem Backlink Kazanın Hemde Sosyal Medyayı Kullanın

Sosyal medya kullanımı yaparak SEO konusunda kendinizden bahsettirerek ve forum sitelerini kullanarak yükseliminize katkıda bulunabilirsiniz. Doğal bir şekilde hem link edinmiş olursunuz hem de sitenizin ismini duyurmuş olursunuz.

Konu hakkında aklınıza takılan soruları konu altına yorum atarak cevaplarını alabilirsiniz.

No Comments

Yorum Yazın

instagram takipçi satın al bitcoin casino no deposit bonus