0532 170 21 69

info@bigbilisim.com

Google Link Disavow (Bağlantı Reddetme) Nedir?

Google Link Disavow (Bağlantı Reddetme) Nedir?

Merhabalar bu yazımızda Google Disavow işleminin ne olduğunu, ne işe yaradığını ve neden gerekli olduğunu anlatacağız. Her zaman işlerin yolunda gitmediğinden ve bu gidişlerde müdahale ve tedbirlerden bahsedeceğiz.

Google Link Disavow Nedir?

Google link disavow işlemi sitenize yapılan anti seo veya sitenize gelen kalitesiz bağlantılardan siteniden arındırma işlemidir. Türkçe adıyla bağlantı reddetme işlemi de diyebiliriz. Sitenizin kalitesini düşürebilecek ve spam olan her türlü linki Google amcaya bildirerek bu link ile veya bu domainden gelen bağlantılar ile bir ilgim yoktur deme işlemidir.

Bağlantı Reddetme (Disavow) İşlemi Neden Gereklidir?

Bağlantı reddetme işlemi neden gereklidir konusuna gelecek olursak, gerekliliği sitenizin kalitesini ve sıralamasını koruması açısından önemlidir. Google gözünde site otoritenizin düşmesini istemiyorsanız gereksiz, spam ve kalitesiz linklerden sitenizi arındırmalısınız. Aksi takdirde sıralama da kaybolabilir ya da sıralama kayıpları yaşayabilirsiniz. O yüzden link takibi yapmalı ve sizin isteminiz dışında olan linkleri belirleyerek disavow etmelisiniz.

Google Link Disavow (Bağlantı Reddetme) Ne İşe Yarar?

Bağlantı reddetme işlemi anti seo girişimlerinden sitenizi korur. Sitenize gelen bağlantıların ve saldırı spam bağlantılarının sitenizi etkilememesini sağlar. Kısaca sizin dışınızda gelişen tüm saldırı ve spamlardan kendinizi soyutlamanızı sağlar.

No Comments

Yorum Yazın

instagram takipçi satın al bitcoin casino no deposit bonus