0532 170 21 69

info@bigbilisim.com

En Çok Yapılan Kurumsal SEO Hataları

SEO Nasıl Yapılır?

En Çok Yapılan Kurumsal SEO Hataları

SEO Hataları

SEO hizmetlerinde Kurumsal SEO Danışmanları ve SEO uzmanları tarafından farkında olmadan yapılan SEO Hataları isimli konumuza hoş geldiniz.

SEO Hata 1 (Title – Başlık Kullanımı)

Yetersiz title kullanımı ve ya hiç kullanılmamasından oluşan sorunlar ve hatalar. Bir düşünsenize siz Google gibi herhangi bir arama motorunda bir şey arıyorsunuz. İlk olarak neye bakarsınız aradığınız içeriğin başlığına değil mi? Yani titleye.

SEO Hata 2 (Spam Yöntemler)

SEO hatalarından bir diğeri ise spam yöntemlerdir. Ne gibi spam yöntemler olabilir? Bunlar içeriklerin kopya olması, meta keyword kullanımının aşırıya kaçılması, link inşaası kurayım derken link çöplüğü ve link spamı gibidir. Backlink alırken dikkat edilmesi ve doğru bir şekilde aşırıya kaçmadan link inşaası gerçekleştirilmelidir.

SEO Hata 3 (Resim – Fotoğraf Etiketleri)

Google son zamanlarda site içirisindeki resim ve fotoğrafların alt etiketlerine çok önem vermeye başladı. Bu yüzden site içerisindeki fotoğrafları alt etiketsiz bırakmamak gerekiyor. Bu da gözden kaçan büyük hatalardan birisidir.

SEO Hata 4 (Gereksiz ve Arama Motoru Düşmanı JavaScript)

SEO hatalarından bir diğeri ise ”javascript” kullanımı ve bu kullanımın arama motoruna bildirlimemesidir. Google Botları bu kod türünü fark edemez ve bu yüzden index problemleri ortaya çıkar. İndex problemleri beraberinde yanlış sayfalarda yanlış indexlenmeleri getirir.

SEO Hata 5 (URL Ayarlaması)

Yıl 2016 olmasına rağmen hala daha bazı Kurumsal SEO hizmeti alan Kurumsal firmaların web sitelerini incelediğimde URL bağlantılarının hatalı olduğunu gözlemliyoruz.

Doğru bağlantı : www.bigbilisim.com/en-cok-yapilan-kurumsal-seo-hatalari/

www.bigbilisim.com/en-cok-yapilan-kurumsal-seo-hatalari.html

Yanlış bağlantı :  www.bigbilisim.com/pp=4613461

SEO Hata 6 (Responsive Özellik)

SEO hatalarından diğeri ise tasarlanan ve kodlara dökülen web sitesinin eski usül olmasıdır. Responsive türkçe deyimi ile mobil uyumlu web tasarımı anlamına gelmektedir. Yapılan web sitesinin SEO açısından önemi tablet – telefon gibi mobil cihazlara uyumlu tasarlanıp kodlanmasıdır. Aksi takdirde büyük bir hatadır ve ciddi gerilemeye sebep olur.

SEO Hata 7 (Site Haritası)

Bazı SEO Danışmanlarının hala daha site haritasının var oluşundan haberdar olmadığını biliyor musunuz? Site dosyası olmazsa olmazlardan birisidir. Aksi takdirde geç index alma index alamama ve dizin problemleri baş gösterecektir.

SEO Hata 8 (Güncellik)

En güncel web siteleri her zaman en çok tercih edilen sitelerdir. Site içerisinde ne kadar çok kaliteli içerik ve ne kadar güncel içerik sağlanıyor ise o site her daim bir adım hatta ne biri iki üç adım daha öndedir. Siteyi açıp öylece bırakmak sizi yükseltmez daima güncel olmak gerekiyor. Bunun içinde bir bakkalı hayal edin hep aynı ürünlerimi satıyor? Tabi ki hayır sürekli yeni ürünler koyuyor ve içeriğini zenginleştiriyor.

No Comments

Yorum Yazın

instagram takipçi satın al bitcoin casino no deposit bonus