0532 170 21 69

info@bigbilisim.com

Anahtar Kelime Bazlı SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Anahtar Kelime (Keywords) Bazlı SEO Çalışması

Anahtar Kelime Bazlı SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Anahtar Kelime Bazlı SEO Çalışması

Anahtar kelime bazlı seo çalışması sitemiz için belirlediğimiz hedef kelimede yükselmek için yapılan SEO çalışmasıdır. Anahtar kelime bazlı SEO çalışması site içi ve site dışı olarak ikiye ayrılır. Tümünü başlıklar altında site içi anahtar kelime seo çalışması ve site dışı anahtar kelime çalışması şeklinde ayıracağız.

Site içi Anahtar Kelime Bazlı SEO

Site içi anahtar kelime bazlı SEO uygulamasını nasıl tespit edebilir veya dengeleyebiliriz? Sitemiz içerisindeki gerek içeriklerde gerekse sayfa içerisinde yazmış olduğumuz içerik ve yazıların varyasyonlarıyla birlikte en çok geçen kelimeleri tespit etmeliyiz. Bunu da Google Search Console aracı ile yapabiliriz. Peki bunu biz özel olarak nasıl dengeleyebiliriz. Örneğin bizim kelimemiz “kurumsal seo” olsun. Bu kelimeyi sitemizin içerikleri, sayfaları ve başlıklarında çok fazla abartmadan “kurumsal seo”, “kurumsal seocu”, kurumsal seo danışmanı” şeklinde geçirmeliyiz. En çok kelime yoğunluğuna sahip olan kelime olmasını istediğimiz kelime bu kelime olduğu için özellikle bu kelimeye özen göstererek yoğunluğunu arttırmalıyız.

Sitemizdeki en yoğun kelimeyi seçtiğimiz kelime şeklinde optimize ettikten sonra site içi anahtar kelime yoğunluk çalışmasını bitirmiş oluyoruz. Şimdi sitemizin istediğimiz kelimede yükselmesi çok daha kolay olacaktır. Çünkü sitemizde zaten defalarca hangi kelime üzerinde yükselmek, çalışma yapmak istediğimizi Google’a göstermiş bulunuyoruz.

Site Dışı Anahtar Kelime Çalışması

Site dışı anahtar kelime bazlı çalışma da anahtar kelime ve site içinde geçirmiş olduğumuz varyasyonları şeklinde çalışılmalıdır. Üst sıraya çıkarmak istediğiniz sitenin ve ya sayfanın belirlemiş olduğumuz yoğun kelimesi şeklinde olmalıdır. Tabi sürekli aynı kelimeye değil de varyasyonları şeklinde çalışmayı sürdürmelisiniz. Tanıtım yazısı ve link alımlarında.

8 Comments
 • Klimacı
  22 Mart 2016-16:15

  Makalenizi forum sitesinde gördüm ve okudum. Gerçekten benim merak ettiğim bir konuydu. Kendim de sitelerime bu şekilde çalışma yapıyordum ve etkisini merak ediyordum. Güzel bir bilgilendirme olmuş emeğinize sağlık.

 • Emre
  1 Nisan 2016-17:22

  Ciddi anlamda mantıklı ve işe yarayacak doğal yollar gibi duruyor. Bu makaleden sonra yeni bir site açıp bu dediklerinizi tek tek deneyeceğim. Başarılı olacağını da düşünüyorum hayırlısıyla başlıcam bakalım ne olur.

 • Hayri
  4 Nisan 2016-13:13

  doğal çalışma dedikleri bu sanırım. ama fazla aşırıya kaçmamalı çünkü site içi içerikten sıkıntı yaşayabilir. dozunda yapılırsa bişi olmaz diye düşünüyorum. tşk bilgiler için

  • bayilik
   2 Aralık 2016-16:38

   Güzel ve gerçekten seo adına faydalı bilgiler aktarmışsınız. Sitenizi takip ediyorum sürekli. Başarılarınızın devamını dilerim.

 • Bayilik
  11 Nisan 2016-17:11

  Anlatımınız için teşekkürler başarılı bir çalışma olmuş

 • özel web yazılımı
  23 Haziran 2016-03:59

  Çok faydalı konular paylaşıyorsun teşekkür

 • joyetech
  31 Ekim 2016-20:58

  çok doğru bilgi ama nedense alakasız siteler daha önd oluyor

Yorum Yazın

instagram takipçi satın al bitcoin casino no deposit bonus