0532 170 21 69

info@bigbilisim.com

2016 Güncel SEO Taktikleri ve SEO Yöntemleri

2016 yılında seo taktikleri

2016 Güncel SEO Taktikleri ve SEO Yöntemleri

2016 yılında SEO bazlı neler değişti ve bakış açımıza hangi taktik ve yöntemler girdi acaba diye düşünenler için bu yeni yazımızı derliyoruz. Kurumsal SEO Danışmanlığı bazlı yapmamız gereken çalışmalarda ve link ağı çalışmalarımızda uygulamamız gereken doğal yöntemleri anlatacağız.

2016 Yılı SEO Mantığı

Her zamanki gibi yine ön planda doğallık var. Doğal olmak attığımız her adım doğal gözükmeli. İçeriklerimizden sosyal medya hesaplarımıza kadar her şeyi doğal bir şekilde ilerletmeye gayret göstermeliyiz. Tabi ki artık doğallık bile rekabetin artmasıyla tek başına bir işe yaramıyor ama biz yinede site içi çalışmalara kadar her şeyi doğal bir şekilde yapacağız.

2016 Yılında Önem Kazanan SEO Yöntemleri

Kurumsal SEO Danışmanlık hizmetlerinde genellikle kurumsal firmaların SEO hizmetlerinde sosyal medya çok fazla göz ardı edilirdi. Örneğin firma sosyal medya ile alakası olmayan bir makine satıyor. Bu makine ilgi çekici veya sosyal medyadaki kitleye hitap etmeyecek bir şey olduğu için sosyal medya kullanılmazdı. Bu şekilde kurumsal firmalara seo hizmeti verirdi. Ama 2016 yılından sonra önem kazanan aslında hep önemli olan ama 2016 yılından sonra önemini arttıran mecralardan birisi sosyal medyadır. Büyük ölçüde önemini arttırmıştır. Sosyal medyada ne kadar çeşitli platform üzerinde site linkiniz bulunursa o kadar iyidir. Çünkü artık Google sizin sitenizin güncelliğiyle sosyal medya hesaplarınızın güncelliğini de kontrol etmektedir.

Sitenize Sosyal Meta Ekleyin ve Sosyal Medya Hesaplarınızı Bağlayın

WordPress kullananlar kullandıkları SEO eklentisine göre eklentinizin ayarları bölümünden sosyal medya meta bölümünü aktif etmelisiniz. Aktif ettiğiniz ve sosyal medya hesaplarınızı SEO eklentinize entegre ettiğiniz zaman artık GoogleBot sizin sosyal medya hesaplarınızı da rahat bir şekilde görerek sizi bir adım öne atacaktır. 2016’nın önem kazanan diğer olayı da Sosyal Meta olayıdır. Bu yüzden sitenizde sosyal medya metalarını daima bulundurun.

Önerdiğim ve Daima Güncel Kullanılması Gereken Sosyal Medya Siteleri

Google Plus : plus.google.com

Tumblr : www.tumblr.com

Twitter : twitter.com

Facebook : www.facebook.com

Youtube : www.youtube.com

Tabi ki bu listeyi isteğiniz ve uygun görüşleriniz doğrultusunda uzatabilirsiniz. Ama benim kullandıklarım ve güncel bir şekilde kullanılmasını önerdiklerim bunlar.

2016 Yılında Etkili Link Ağı

2016 yılında etkili link inşasının mantığı biraz daha değişti diyebiliriz. Önceden daha çok kelime bazlı yapılan link inşası artık daha çok domain ve sayfa otoritesi arttırmaya dönmüş durumda. Bunun sebebi de Google artık sürekli aynı kelimelere çalışma yapan siteleri eskisi gibi yükseltmiyor. Doğal bir çalışma olmadığını algıladığı için ya site daha aşşağılara düşüyor ya da olduğu yerde çakılıp kalıyor ne aşşağı ne yukarı. Bu yüzden alan adı otoritesi arttırmak için marka ismi ve direkt domaine çalışma yapmak yükselmek için çok daha kolay, çok daha doğal ve çok daha sağlıklı olmaktadır. Bu taktik içinde 2016 taktiği diyemeyiz tam olarak ama son zamanlarda önemini ve etkisini çok daha arttırdı diyebiliriz.

1 Comment

Yorum Yazın

instagram takipçi satın al bitcoin casino no deposit bonus