0532 170 21 69

info@bigbilisim.com

WordPress Tema Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

WordPress Tema Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Responsive Özelliği

İlk önce temamızın mobil uyumlu olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Mobil uyumu web siteleri Google gözünde bir adım hatta bir iki adım öndedir. O yüzden temanız %100 mobil uyumlu olmalıdır.

Kodlanma Dili

Daha çok HTML ağırlıklı olan dil ile kodlanması daima arama motorları için artı bir puan olacaktır. Arama motorları için Html dili kadar sevilen bir dil yoktur. Temalara bakarken dikkat edin HTML kodlanmış temalar özellikle belirtilmiştir.

w3c kodlama hataları en aza indirilmelidir. Mümkünse w3c hataları tamamen yok edilmelidir. Test için : https://validator.w3.org/

SEO Uyumu ve Tema Hızı

SEO Puanı – PageSpeed

SEO uyumlu web sitesi için WordPress de seçim yapabilmek için öncelikle kullanacağınızın temanızın SEO puanını öğrenmelisiniz. Kullanacağınız temada h1 – h2 gibi başlık desteği olmalıdır. Diğer özellik ise PageSpeed özelliği yani temanızın hızıdır. Tema hızınızın hızlı olması gerekmektedir.

Sayfa Hızı (PageSpeed) testi için : https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

WordPress temaları görüntülemek ve kendinize uygun bir tema seçmek için : https://wordpress.org/themes/ adresine girerek binlerce ücretsiz temaya erişebilir ve bu temaları test ederek istediğinizi ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

 

No Comments

Yorum Yazın

instagram takipçi satın al bitcoin casino no deposit bonus